Отборът на Барселона постигна изключително инфарктна победа в домакинството си на Селта Виго от 6-и кръг на испанската Ла Лига. Възпитаниците на Шави спечелиха срещата на олимпийския стадион с 3:2, след като изоставаха с 2 гола до 81 минута.

Гостите откриха резултата в 19' след попадение на Йорген Ларсен. Положението за "каталунците" стана плачевно в 76', когато Анастасиос Дувикас удвои преднината на "келтите".

Барса показа шампионски манталитет и резултатът бе изравнен след два бързи гола на Роберт Левандовски в 81' и 86'. Победното попадение за Барса бе дело на Жоао Кансело в последната минута на редовното време.

Така "червено-сините" се изкачиха до първото място във временното подреждане с 16 точки, докато играчите на Рафаел Бенитес са 17-и с 4 точки.