Реал Сосиедад и Алмерия не се победиха за крайното 2:2 в последния неделен мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Той се проведе на стадион "Реале Арена" в Сан Себастиан.

Нападателят на гостите Адриан Ембарда откри в 30-та минута след пас на бранителя Марк Пубил. Суринамският стрелец Шералдо Бекер изравни две по-късно минута чрез подаване от защитника Хави ГаланМикел Оярсабал изведе Сосиедад в 59-та минута, благодарение на асистенция от Бекер. Съотборникът им Игор Зубелдия получи директен червен картон в 86-та минута за задържане на съперник, а две минути след това Адриан Ембарда фиксира крайното 2:2 от наказателен удар.

Реал Сосиедад е 6-и с 50 точки. Алмерия е на последното 20-о място с 14 точки, на 14 от спасителната черта.