Реал Мадрид надигра Атлетик Билбао у дома с 2:0 в 30-ия кръг на Ла Лига. Двубоят бе на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Бразилското крило Родриго откри резултата в осмата минута. Той получи подаване от мароканеца Браим Диас на левия фланг, навлезе навътре и с десния крак матира стража Хулен Агиресабала чрез фалцово изпълнение в левия му горен ъгъл. Отново Родриго намери целта в 73-та минута след голов пас на английския национал Джуд Белингам. В продължението централният защитник на домакините Едер Милитао се завърна на терена, след като още в първия кръг през лятото именно срещу баските скъса кръстни връзки в коляното и оттогава се възстановяваше.

Това бе трети пореден успех за "белите" в първенството след тези над Селта и Осасуна. Възпитаниците на Карло Анчелоти остават първи, но вече са със 75 точки, на 8 пред втория Барселона при равен брой изиграни мачове. Баските са четвърти с 56.

Първата среща между двата състава през сезона на 12 август приключи отново 2:0.