Жирона победи Гранада с 4:2 като гост в среща от 5-ия кръг на испанската Ла Лига. Мачът се игра на стадион "Нуево Лос Карменес" в Гранада пред 17 323 души.

Украинецът Виктор Циганков даде аванс за гостите с попадение в 22-ата минута след асистенция на Савио. Именно 19-годишният бразилец покачи в 31-ата, а само 3 минути след това Давид Лопес направи резултата класически.

Домакините върнаха два гола през втората част. Техни автори бяха албанецът Мюрто Узуни (63') и аржентинецът Лукас Бойе (85').

"Каталунците" отвърнаха с още едно попадение - този път на бразилеца Ян Коуто в 89-ата минута.

С успеха Жирона се изкачиха на 3-о място в класирането с 13 точки, с колкото са и другите "каталунци" - шампионът Барселона, които са втори.

Лидер е Реал (Мадрид) с пълен сбор от 15 точки.