Тимът на Райо Валекано постигна втора победа като гост за сезона в испанската Ла Лига. В мач от втория кръг на първенството на Испания Райо Валекано се наложи като гост над Гранада с 2:0.

В първия кръг отборът от Мадрид победи със същия резултат като гост и Алмерия.

Така отборът е с пълен актив от точки след първите два кръга, като все още няма допуснат гол, въпреки че имаше две поредни гостувания.

Гранада регистрира втора загуба за сезона, след като започна шампионата с 1:2 срещу Атлетико (Мадрид).

Гостите от Райо Валекано стигнаха до успеха си с попадения в рамките на четири минути в средата на втората част. В 75-ата минута Алваро Гарсия откри резултата, а в 79-ата Пате Сис удвои преднината на отбора.

Домакините приключиха мача с десет души, след като за грубо нарушение в 86-ата минута директен червен картон получи Антонио Пуертас.

Гостите от Райо Валекано напълно си заслужиха успеха, като имаха леко превъзходство през целия мач.