Атлетик Билбао спечели гостуването си на Хетафе с 2:0 в мач от 34 кръг на испанската Ла Лига. И двете попадения за баските отбеляза Инаки Уилямс в 27' и 51', като и двата гола бяха асистирани от брат му Нико Уилямс.

Атлетик доигра мача с двама човека по-малко, тъй като Йерай Алварес и Айтор Паредес бяха изгонени през второто полувреме.

Старши треньорът на гостите Ернесто Валверде също видя картона с червен цвят в последните минути на редовното време. Домакините получиха право да изпълняват 11-метров наказателен удар, което вбеси испанският специалист и той бе изгонен от пейката.

С изпълнението на дузпата се нае Мейсън Грийнууд, но английският нападател изпусна от бялата точка.

Атлетик заема 5-о място с 61 точки, докато възпитаниците на Хосе Бордалас Хименес са 10-и с 43 точки.