Новият шампион на Испания и вече финалист в Шампионска лига Реал Мадрид победи категорично с 4:0 Гранада в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. С успеха "белия балет" изхвърли официално днешния си опонент от елита на испанския футбол.

Двубоят се игра на стадион "Нуево Лос Карменес" в Гранада.

Франсиско Гарсия (на снимката) откри резултата с гол в 38-ата минута.

Младият турски талант Арда Гюлер покачи на 2:0, разписвайки се във втората минута на добавеното от съдията време на първата част. Асистенцията беше на Гарсия.

Браим Диас направи резултата класически с гол в 49-ата след пас на Дани Себайос.

Крайното 4:0 оформи отново той. Този път автор на асистенцията беше Лука Модрич.

С победата Реал събраха актив от 90 точки на върха в класирането като са негостижими. Гранада са предпоследни - 19-и с 21 точки и вече нямат шанс за спасение.