Райо Валекано спечели с 2:0 гостуването си на Хетафе от 19-ия кръг на испанската Ла Лига. Интригата в мадридското дерби приключи много рано, защото домакините останаха с двама души по-малко на терена. В тази среща те бяха символични, защото се игра на "Уанда Метрополитано".

Латаса Фернандес Лайос беше изгонен за втори жълт картон в 40-ата минута. В продължението на първото полувреме Райо поведе чрез Серхио Камейо.

Отново той отбеляза малко след подновяването на играта, а Мейсън Грийнууд напсува съдията и беше изгонен в 50-ата минута. До края срещата изобилстваше от нерви и Дамиан Суарес получи нов червен картон, но вече от скамейката.

Така общо официалните предупреждения станаха 12 до последния съдийски сигнал.

С успеха Райо събра 23 точки и е на 11-о място, докато Хетафе остава с 26 пункта на осма позиция.