Реал Мадрид води с 1:0 в домакинството си на Атлетик Билбао от 30-ия кръг на Ла Лига. Мачът е на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Бразилското крило Родриго откри резултата в осмата минута. Той получи подаване от мароканеца Браим Диас на левия фланг, навлезе навътре и с десния крак матира стража Хулен Агиресабала чрез фалцово изпълнение в левия му горен ъгъл.

Домакините са първи във временното класиране със 72 точки, на 5 пред втория Барселона. Баските са четвърти с 56. Миналият мач между двата състава по-рано през сезона бе спечелен от столичани с 2:0 на "Сан Мамес".

Реал МадридАндрий Лунин, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Начо Фернандес, Ферлан Менди, Федерико Валверде, Орелиен Чуамени, Тони Кроос, Джуд Белингам, Родриго Гоеш, Браим Диас.

Атлетик БилбаоАгиресабала, Де Маркос, Йерай, Паредес, Лекуе, Прадос, Весга, Уилямс, Сансет, Беренгер, Гурусета.