Атлетико Мадрид приема Атлетик Билбао в 33-ия кръг на Ла Лига. Двубоят ще е на стадион "Сивитас Метрополитано" от 22:00 часа.

Домакините са четвърти във временното класиране с 61 точки. Те са далеч от най-добрата си форма, тъй като в последните си 5 мача допуснаха 3 поражения: от Кадис с 0:2, от Барселона с 0:3 и от Алавес с 0:2.

Носителят на Купата на Краля е 5-и, само на 3 точки от днешния си съперник. При победа за баските, те ще задминат столичани за ключовата четвърта позиция, която осигурява участие в групите на Шампионска лига през следващия сезон. Причината е, че отборът има по-добра голова разлика от мадридчани.

Този сезон Атлетик Билбао победи Атлетико 3 пъти. На 16 декември в 17-ия кръг на "Сан Мамес" за първенство с 2:0, а след това още два пъти в полуфиналите за Купата - 1:0 като гост и 3:0 у дома в реванша.