Реал Мадрид е новият шампион на Испания. Възпитаниците на Карло Анчелоти триумфираха, след като Жирона победи досегашия първенец Барселона с 4:2 у дома в 34-ия кръг на Ла Лига.

Датският защитник Андреас Кристенсен откри за гостите в третата минута след пас на крилото Ламин Ямал. Украинският нападател Артьом Довбик изравни 60 секунди по-късно чрез подаване от халфа Иван Мартин. Полският стрелец на "лос кулес" Роберт Левандовски даде нова преднина за отбора си в първата минута от добавеното време на първото полувреме от наказателен удар. Порту възстанови паритета в 65-та минута, когато бе намерен от Добвик. Бранителят Мигел Гутиерес Ортега се разписа две по-късно, благодарение на асистенция от Порту, а самият Порту оформи крайния резултат в 74-та след докосване на бразилеца Савио.

Жирона вече е втори, изпреварвайки регионалния си съперник Барселона, събирайки 74 точки. Барселона е трети със 73.

По-рано днес Реал Мадрид победи Кадис, което бе първото условие за 36-ата титла на страната във витрината на "лос бланкос".