Атлетико Мадрид и Хетафе завършиха наравно 3:3 в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Мачът се игра на стадион "Чивитас Метрополитано" в испанската столица.

"Дюшекчиите" прекараха по-голямата част от мача с играч по-малко поради изгонването на защитника Стефан Савич след два жълти картона в 38-ата минута.

Първият гол в срещата отбеляза нападателят на домакините Антоан Гризман в 44-ата минута. След почивката Борха Майорал изравни резултата в 54-ата. След това Алваро Мората и Гризман вкараха по един гол от дузпа.

Хетафе се спаси от поражение в крайна сметка. Головете за гостите отбелязаха Оскар Родригес в 87-ата и Майорал в 90+3 от дузпа.

Така Атлетико се изравнява с Барселона по брой точки - 35. Отборите заемат трета и четвърта позиция. Хетафе е 8-и с 26 точки.

В друг мач от кръга, който се игра тази вечер Севиля победи Гранада с класическото 3:0.