Атлетик Билбао успя да отбележи два гола в рамките на две минути в средата на второто полувреме, с които да прекърши съпротивата на Кадис в домакинството на "баските" от петия кръг на испанската Ла Лига.

Ледесма се отличи с няколко намеси на вратата на гостите през първата част, но през второто полувреме Атлетик Билбао намери верния път към вратата му. Първо в 66-та минута Оскар де Маркос намери Горка Гурузета, който с глава откри резултата с третия си гол от началото на сезона.

Само две по-късно Асиер Виялибре, който тъкмо беше се появил в игра удвои. Отново той асистира Иняки Уилямс за крайното 3:0.

Победата помогна на Атлетик Билбао да събере 10 точки, колкото имат Барселона и Жирона в челото на класирането, но те все още не са изиграли срещите си от петия кръг. За Кадис поражението е едва второ от началото на сезона и тимът има 7 точки в актива си.