Реал ( Мадрид) продължи победната си серия в испанската Ла Лига.

В мач от третия кръг на първенството на Испания играчите на треньора Карло Анчелоти победиха като гости Селта с 1:0.

Джуд Белингам в 81-ата минута, след асистенция на Хоселу, вкара гола, донесъл трите точки за Реал.

За отбора от Мадрид това е трети успех като гост от началото на сезона в Испания в три изиграни двубоя, като тимът остава със само един допуснат гол. И за трите победи основна роля има английският национал.

Мачът започна отлично за домакините, като норвежеца Йорген Странд Ларсен вкара гол още в 3-ата минута във вратата на дебютиралия за Реал Кепа Арисабалага. Попадението обаче бе отменено след намеса на системата ВАР заради нарушение на Ларсен.

Един от основните играчи на Реал Винисиус напусна терена с контузия още в 18-ата минута, като именно на неговото място на терена се появи асистиралия за гола Хоселу.

В 68-ата минута Реал получи дузпа, която обаче Родриго пропусна.

Тимът на Селта регистрира втора загуба за сезона, като остава без победа и е на 16-ото място в класирането преди останалите мачове от кръга.