Атлетико (Мадрид) и изненадата на сезона Жирона се оттеглиха на почивката при резултат 2:1 за домакините в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят се играе на стадион "Метрополитано" в столицата на най-голямата иберийска държава.

Украинският нападател на "каталунците" Артьом Довбик даде аванс на Жирона с гол в 4-ата минута. Асистенцията беше на защитника Ян Коуто.

В 32-ата Антоан Гризман изравни от дузпа за "дюшекчиите", която беше отсъдена заради игра с ръка на Мигел Ортега в собственото си наказателно поле. В продължението на първата част гостите имаха претенция за дузпа заради сблъскване на Савио със защитник на домакините, но съдията Бенгоечеа не отсъди такава след преглед от ВАР.

В самия край на даденото от съдията продължение на първата част Анхел Корея направи резултата 2:1.