Отзвукът от победата на Реал Мадрид срещу Алмерия става все по-сериозен с всяка изминала минута. Вчера "белия балет" спечели домакинството си на последния във временното класиране, въпреки че Алмерия водеше с 0:2 на почивката. Три гола на домакините през второто полувреме донесоха победата на столичани, но те не дойдоха без сериозни съдийски грешки.

Главният съдия на мача Ернандес Маесо и ВАР арбитърът Ернандес Ернандес имаха главна роля в три ключови ситуации.

От Алмерия се възмутиха, че на рефера Маесо не са били показани всички гледни точки към ситуацията за отсъдената дузпа в полза на Реал Мадрид и зачетния гол с ръка на Винисиус.

"Защо не покажете на рефера останалите ъгли, които успяхме да видим по телевизията?“, написаха от клуба.