Атлетик (Билбао) и Хетафе завършиха наравно 2:2 в двубой от седмия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сан Мамес".

Юри Берчиче (6') даде аванс за домакините още в началото на срещата, но в добавеното време на първата част останаха с човек по-малко на терена, след като Ойхан Сансет (45+1) получи червен картон. Логичното се случи в първите минути на втората част, когато Гастрон Алварес (51') успя да изравни. Баските обаче отново поведоха малко по-късно, след като Иняки Уилямс (62') се разписа. В края на мача Хуан Мигел Латаса Фернандес Лайос (83') все пак оформи крайния резултат.

Въпреки равенството Атлетико остава на четвъртото място в класирането на първенството с актив от 14 точки, с 3 по-малко от третия Барселона и 4 повече от петия Атлетико (Мадрид).