Предпоследният в испанския елит Гранада завърши 3:3 като гост с шампиона Барселона в  среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Мачът се игра на олимпийския стадион в каталунската столица.

Изгряващата звезда Ламин Ямал откри резултата. 16-годишният талант вкара в 14-ата минута след асистенция на Жоао Кансело.

Предпоследните във временното класиране Гранада изравниха чрез Рикард Санчес в 43-ата, а пасът беше на Факундо Пелистри.

Самият уругваец Пелистри направи обрата пълен, вкарвайки в 60-ата минута. Радостта на гостите не трая много, защото в 63-ата Роберт Левандовски изравни за "каталунците".

Игнаси Микел обаче изведе Гранада отново напред в резултата, а това се случи в 66-ата минута.

Нов гол на Ламин Ямал, този път в 81-ата минута, спаси Барса от поражение в срещата.

След равенството тимът на Шави Ернандес събра актив от 51 точки и се намира на трета позиция. Гранада са предпоследни (19-и) с 13 точки.