Реал Мадрид победи като гост Барселона с 2:1 в мач от 11-ия кръг в Ла Лига.

Реал направи обрат на Олимпийския стадион в Барселона за едно полувреме, след като до 68-ата минута изоставаше с 0:1.

Джуд Белингам отново бе големият герой за Реал, като вкара и двата гола за сдтоличани.

Двата тима си разделиха по едно полувреме.

С гол на Илкай Гюндоган в 6-ата минута Барселона поведе. Домакините имаха превъзходство през първата част, като Реал се измъкна само с гол пасив.

В 16-ата минута и гредата спаси гостите след удар на Фермин Торес.

След почивката Реал вдигна оборотите, като ключова се оказа смяната, която Карло Анчелоти направи, вадейки от игра Ферлан Менди и пускайки Едуардо Камавинга.

В 68-ата минута Белингам възстанови равенството.

Във втората минута на добавеното време на мача отново националът на Англия бе на точното място, за да вкара и втория гол за Реал, за крайното 2:1.

След деветата си победа за сезона Реал е начело в класирането, като има аванс от вече четири точки пред Барселона.

За Барселона това е първа загуба за сезона.