Селта и Алавес прекъснаха серията си от две поредни загуби в Ла Лига, след като завършиха 1:1 в срещата по между им от седмия кръг на шампионата.

Гостите успяха да намерят отново път към противниковата врата, след като дори не успяха да вкарат гол при загубите си. В гостуването на Селта Алавес вкара два пъти, но Рафа Марин се разписа в собствената си врата, за да даде аванс на домакините през първото полувреме.

Лука де ла Торе беше изгонен с втори жълт картон заради грубо нарушение в 68-та минута, а само пет по-късно Алавес изравни чрез Саму. Въпреки че с добавеното време гостите играха с човек повече около 20 минути, не успяха да стигнат до обрата и си тръгват от Виго с точка.

Разликата между двата тима се запазва от две точки в полза на Алавес, но те остават близо до зоната на изпадащите.