Барселона спечели с 1:0 дербито срещу Атлетико Мадрид от испанската Ла Лига. Въпреки успеха, каталунците имаха сериозни оплаквания от главния съдия Хосе Мария Санчес Мартинес, който показа 6 жълти картона на домакините, 5 от които в заключителните 15 минути на двубоя. Оказва се, че това далеч не е най-голямото прегрешение на съдийската бригада.

Ръководството на шампионите е пуснало официална жалба до Ла Лига заради инцидент, който се е случил по време на почивката.

В Барслеона са бесни на асистент-рефера Раул Кабанеро, който шпионирал съблекалнята на отбора. Страничният съдия се залепил за вратата, за да се опита да чуе какви са претенциите на играчите към отсъжданията на терена.

Кабанеро е бил заловен от човек от щаба на домакините, който го е прогонил моментално.

"На полувремето асистент-реферът Раул Кабанеро стоеше пред съблекалнята на Барселона и се опитваше да чуе дали има дискусия относно съдийството на полувремето. Един от служителите на Барса го посъветва с груб тон да не прави това и да напусне периметъра възможно най-скоро", гласи информацията на вестник Sport.