Барселона гостува на Селта от 19:30 часа в 25-ия кръг на Ла Лига. Мачът ще е на стадион "Балаидос" във Виго.

Домакините са 17-и с 20 точки, на 3 над опасната зона. В нея са Кадис, Гранада и Алмерия. В изминалите 5 кръга Селта има само една победа, която бе над Осасуна с 3:0 навън на четвърти февруари. В останалите съставът допусна 3 поражения и равенство.

Каталунците са трети с 51 точки, на 5 зад втория Жирона и на 3 пред четвъртия Атлетико Мадрид. В последните 5 кръга възпитаниците на Шави Ернандес загубиха с 3:5 вкъщи от Виляреал, надиграха Бетис, Осасуна и Алавес, а преди 6 дни свършиха 3:3 с предпоследния Гранада като домакини.

Барселона не е печелил на "Балаидос" от първи октомври 2020-а. След това Селта победи два пъти, "лос кулес" 3 пъти, а веднъж се стигна до реми.