Райо Валекано и Майорка завършиха наравно 2:2 в двубой от осмия кръг на испанската Ла Лига, игран на стаидон "Вайекас".

Домакините бяха повели в резултата още в четвъртата минута след попадение на Алваро Гарсия. Ведат Мурики изравни за Майорка точно преди края на първата част, а Антонио Санчес направи пълен обрат за 2:1 след час игра.

В 101-вата минута на мача Райо Валекано получи право да изпълни дузпа, като вратарят на гостите Райкович спаси първия удар на Радамел Фалкао. Дузпата обаче бе пребита, тъй като сърбинът не бе стъпил с нито един от краката си на голлинията и колумбийският нападател не сбърка при второто изпълнение - 2:2.

Така Райо Валекано остава на седмо място в класирането, а Майорка е на 14-а позиция.