Испанският шампион Барселона победи Виляреал с 4:3 като гост в среща от третия кръг на Ла Лига. Мачът се игра на "Естадио де ла Керамика" във Виляреал пред 21 679 зрители.

Това е и най-резултатният мач от старта на сезона в испанския елит.

Гави даде аванс за каталунците с гол в 12-ата минута, а само три по-късно Френки де Йонг покачи за 2:0.

"Жълтата подводница" отвърнаха с попадения на Хуан Фойт (26') и Александър Сьорлот (40').

Виляреал направиха първен обрат след като Алекс Баена покачи за 3:2 с гол в 50-ата минута на срещата.

Попадения на Феран Торес (68') и Роберт Левандовски (71') сътвориха нов обрат, този път в полза на Барселона.

С успеха шампионите събраха 7 точки и се намират на трето място в класирането. С толкова е и другият каталунски отбор - Жирона, които са втори.