Футболен фен почина след сърдечен удар по време на двубоя от 16-ия кръг на испанската Ла Лига между тимовете на Гранада и Атлетик (Билбао).

Двубоят беше прекратен в 18-ата минута след като запалянко получи сърдечен удар и въпреки спешната помощ на медицинските щабове на двата отбора, както и линейката на стадиона, той е починал, съобщиха от домакините.

Вратарят на гостите Унай Симон първи даде сигнал на съдията на мача Ортис Ариас, че има нещо нередно по трибуните, а заради навременената намеса на испанския национал феновете започнаха да скандират името на вратаря.

"Като организатори искаме да изразим най-искрените си съболезнования на семейството и близките на починалия, а също така и на всички от Гранада. Мачът между Гранада и Атлетик бе прекратен", се казва в изявление на домакините.

От Ла Лига потвърдиха, че двубоят е прекратен поради смърт на трибуните. Срещата ще се доиграе в друг ден и час, който ще бъде определен скоро.

До момента на спиране на играта Атлетик водеше с 1:0 след попадение на Иняки Уилямс в 6-ата минута.