Валенсия не успя да победи Атлетик (Билбао) като гост в среща от 11-ия кръг на Ла Лига.

Мачът се игра на стадион "Сан Мамес" пред 53 331 зрители по трибуните в столицата на "Страната на баските" и завърши без победител - 2:2.

Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на Оскар де Маркос. Асистенцията беше на Нико Уилямс. Младият Фран Перес изравни в 62-ата след пас на Уго Дуро.

Трите точки за "прилепите" щеше да донесе Дуро с попадение само 6 по-късно. За него му асистира именно Перес.

"Баските" обаче се върнаха в мача в самия край. Алекс Беренгер в 7-ата минута на добавеното от съдията продължение на втората част отбеляза за крайното 2:2.

С равенството Валенсия събра актив от 15 точки и се намира на 9-а позиция. Атлетик (Билбао) са 6-и с 18.