Атлетико Мадрид победи като гост Виляреал с 2:1 в мач от 30-ия кръг на испанската Ла Лига е се завърна в "Топ 4“ на класирането.

С успеха "дюшекчиите“ спряха и негативна серия, след като тимът бе загубил предишните си два шампионатни двубоя.

Резервата Саул Нигес в 87-ата минута донесе успеха за Атлетико. Той се появи на терета едва 3 минути преди да се разпише. С асистенция се отличи друга резерва - Сесар Аспиликуета.

Атлетико поведе още в 9-ата минута на двубоя чрез Аксел Витсел, като голът изработи Родриго Рикелме Рече.

В 50-ата минута домакините се върнаха в мача, като норвежкият национал Александър Сьорлот изравни. В основата на попадението на Виляреал бе Жерард Морено.

Виляреал прекъсна серия от четири поредни шампионатни победи. Отборът е на 10-ата позиция в класирането.

В следващия си мач от първенството, на 13 април Атлетико приема третия в класирането Жирона.

Виляреал гостува на 14 април на Атлетик Билбао.