Реал Мадрид победи Барселона с 3:2 в мегадербито на световния футбол - "Ел Класико".

Двубоят се проведе на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица и беше част от 32-ия кръг на Ла Лига.

Гостите излязоха напред в резултата в 6-ата минута след като Андреас Кристенсен беше точен. Асистенцията бе на Рафиня.

Само 12 минути по-късно Винисиус Жуниор изравни от дузпа.

В 28-ата "каталунците" вкараха ново попадение, дело на Ламин Ямал, но то беше отменено от ВАР поради засада.

През втората част паднаха нови три гола.

20-годишният Фермин Лопес отново даде аванс на Барса в мача, вкарвайки в 69-ата минута, но радостта на гостите трая едва 4 минути. В 73-ата Лукас Васкес изравни. Пасът бе на Винисиус.

Крайното 3:2 оформи Джуд Белингам в продължението на срещата след асистенция на Васкес.

След успеха Реал почти сигурно е новият шампион на Испания. Тимът на Карло Анчелоти вече има 81 точки и води на втория Барселона с 10 точки шест кръга преди края.