Барселона спечели с 2:1 срещу Лас Палмас като гост в последния двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Мачът се изигра на стадион "Гран Канария".

Мароканският нападател на домакините Мунир Ел Хадади откри в 12-та минута, благодарение на асистенция от испанеца Сандро Рамирес. Испанското крило на шампионите Феран Торес изравни в 56-та чрез асистенция на полузащитника Сержи Роберто. Зимното попълнение на гостите Витор Роке дебютира в 78-та минута, когато замени Торес. 18-годишният бразилски нападател, който може да играе и по двата фланга пристигна от Атлетико Паранаензе срещу 40 милиона евро. Илкай Гюндоган фиксира крайния резултат в третата минута от добавеното време след наказателен удар, отсъден за нарушение срещу германеца. Заради него нидерландецът Далей Синкгравен получи директен червен картон.

Лас Палмас е 10-и с 25 точки, а Барселона е трети с 41.