Атлетико Мадрид победи с 3:1 Реал Мадрид в градското дерби от шестия кръг на Ла Лига. Мачът се изигра на стадион "Уанда Метрополитано".

Бившият нападател на гостите Алваро Мората откри в 4-та минута след пас на бразилския халф Самуел Диаш Лино. Антоан Гризман удвои в 18-та, благодарение на асистенция от Саул Нигес. Тони Кроос намали в 35-та, а отново Мората бе точен в 46-та минута, оформяйки крайния резултат след второ голово подаване от Нигес.

Това бе първо поражение за "лос бланкос" от начало на сезона. Те са трети с 15 точки, а Атлетико е 5-и с 10.

До момента възпитаниците на Карло Анчелоти успяха да направят 3 обрата в първенството, а в Шампионска лига отбелязаха подебен гол в продължението на втората част срещу Унион Берлин.