Виляреал надделя срещу Бетис с 3:2 в гостуването си от 28-ия кръг на Ла Лига. Срещата се проведе на стадион "Бенито Виямарин" в Севиля.

Аржентинският халф на домакините Гуидо Родригес откри в 30-та минута след пас на португалския полузащитник Уилям Карвальо. 10 по-късно испанецът Алекс Баена изравни, благодарение на асистенция от норвежкия нападател Александър Сьорлот. В 5-ата минута от добавеното време на първата част бразилският стрелец Вилиан Жозе даде нова преднина на андалусийци, когато бе намерен от Пабло Форналс. Автогол на гръцкия бранител Сократис Папастатопулос възстанови паритета в 48-та минута преди Сьорлот да оформи крайния резултат в 67-та чрез подаване на Жерард Морено. Именно Морено и Чими Авила получиха втори жълт картон в 70-та, оставяйки двата отбора с човек по-малко до края на двубоя.

Това бе първи успех на "жълтата подводница" срещу севилци от 6-и февруари 2022-а. Бетис е седми с 42 точки, а Виляреал е 11-и с 35.