Тимът на Майорка беше близо до сензацията да победи шампиона Барселона. Островният клуб все пак се утеши с равенство 2:2 на свой терен срещу "каталунците" в среща от седмия кръг на испанската Ла Лига.

Мачът се игра на стадион "Майорка Сон Мой" в Палма де Майорка пред погледа на 19 938 души.

Домакините поведоха с гол на косовския национал Ведад Муриджи в 8-ата минута. Асистенцията беше на Антонио Санчес. Рафиня изравни в 41-ата, а в края на първото полувреме Майорка отново излезнаха напред в резултата. Този път чрез Абдон Пратс. Испанецът получи головия пас от Муриджи.

Младият талант Фермин Лопес оформи крайното 2:2 с попадение в 75-ата минута. Асистенцията беше на Рафиня.

С равенството Барселона събра 17 точки и е на върха в класирането преди изиграването на другите срещи. Майорка са 15-и с 6 точки.