Реал Мадрид победи като гост Алавес с 1:0 в 18-ия кръг на Ла Лига. Двубоят се изигра на стадион "Мендисороса".

Попадението за "лос бланкос" отбеляза испанския халф-бек Лукас Васкес във втората минута от добавеното време на второто полувреме. Асистенцията бе на германския полузащитник Тони Кроос.

Алавес остава 16-и с 16 точки, а възпитаниците на Карло Анчелоти отново са първи. Те събраха 45 точки и изпревариха Жирона, който направи 1:1 с Бетис. Двата състава са с равен брой, но "кралския клуб" е пред каталунците заради по-добрата си голова разлика и директния мач между двата отбора, завършил 3:0 за Реал.

Това бе последната среща за Алавес и Реал Мадирд през календарната година. На 3 януари столичани ще посрещнат Майорка от 20:15 часа, а Алавес ще гостува на Реал Сосиедад вечер по-рано по същото време.