Тимът на Жирона продължава с впечатляващите игри през новия сезон в Ла Лига. "Каталунците" победиха след обрат от 0:2 на 5:2 състава на Алмерия в среща от 10-ия кръг на испанския елитен шампионат.

Мачът се игра на стадион "Мунисипал де Монтивили" в Жирона пред 12 884 фенове по трибуните.

Лео Баптищао откри резултата за гостите с гол във 2-ата минута, а само 22 по-късно отново той покачи за 2:0 за Алмерия.

В рамките на 6 минути домакините обърнаха нещата в своя полза още преди края на първото полувреме. Попадения отбелязаха Иван Мартин (37'), Артьом Довбик (39' и 43').

През втората част Савио покачи на 4:2 в 71-ата минута, а крайното 5:2 оформи Кристиан Стуани в 85-ата минута.

С успеха Жирона се изравниха на върха в Ла Лига с гранда Реал Мадрид. И двата тима имат по 25 точки.