Реал Мадрид и Атлетико завършиха 1:1 в дербито на испанската столица и на 23-ия кръг в Ла Лига.

Мачът се игра на стадион "Сантяго Бернабеу".

Единственото попадение през първата част отбеляза Браим Диас в 20-ата минута.

Стефан Савич от "дюшекчиите" беше точен в 48-ата минута, но голът беше отменен от ВАР поради засада.

В крайна сметка тимът на Диего Симеоне съумя да стигне до равенството с гол на Маркос Йоренте в 3-ата минута на даденото от съдията продължения на мача. Асистенцията беше на Мемфис Депай.

С равенството Реал събраха 58 точки на върха в подреждането в Ла Лига като е само на 2 пред преследвача Жирона и на 8 от третия и настоящ шампион Барселона.

Атлетико (Мадрид) са 4-и с 48 точки като те прекъсват серия от 3 поредни победи за първенство.

"Дюшекчиите" спечелиха предходното мадридско дерби - на осминафиналите в турнира за Купата на краля - 2:2 в редовното време и 4:2 след продължения.