Барселона обърна Валенсия за едно полувреме от 1:2 на 4:2 като домакин в среща от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят се игра на олимпийския стадион в каталунската столица.

Фермин Лопес (на снимката) откри резултата за домакините с гол в 22-ата минута след асистенция на Рафиня.

"Прилепите" обаче сътвориха обрат още преди почивката. Първо Уго Дуро изравни в 27-ата, а Пепелу беше точен от дузпа в 38-ата, за да даде аванс на гостите.

В продължението на първата част Роналд Араухо от домакините нацели страничната греда, а малко след това вратарят на гостите Георги Мамардашвили получи директен червен картон.

Мегазвездата Роберт Левандовски изравни за състава на "каталунците" с гол в 49-ата. Пасът бе на Илкай Гюндоган.

Победата за състава на Шави Ернандес донесе отново полския таран. Този път Лева беше точен в 82-ата след пас на Араухо, а в продължението Левандовски вкара своя трети гол, за да завърши с хеттрик мача.

С успеха Барса събра актив от 73 точки и отново излезе на второ място във временното класиране за сметка на градския си съперник Жирона, който е вече трети със 71 точки. Лидер е Реал Мадрид. Кралският клуб е с 84 пункта. Валенсия са 8-и с 47 точки.