Испанският шампион Барселона победи с 3:2 последния във временното класиране отбор на Алмерия в среща от 18-ия кръг на Ла Лига.

Мачът се игра на олимпийския стадион в каталунската столица.

Рафиня откри резултата в мача с гол в 33-ата минута. Гостите изравниха в 41-ата след попадение на Лео Баптищао. Асистенцията беше на Серхио Арибас.

Шампионите отново излязоха напред в резултата след гол на Сержи Роберто след пас на Рафиня в 60-ата минута.

Едгар Гонзалес отново възстанови равенството за Алмерия. Това се случи в 71-ата минута.

В 83-ата Сержи Роберто вкара втория си гол в мача, за да изведе каталунския гранд до първи успех от 4 мача насам.

С победата Барселона събра актив от 38 точки и поне временно излезе на трета позиция за сметка на Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко. Алмерия остават на дъното с едва 5 точки.