Селта Виго победи Гранада с 1:0 в мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата напълно оправда очакванията за лют сблъсък в дъното на временното класиране, предлагайки предимно здрави сблъсъци и единоборства. Това я лиши от висока резултатност.

Единственият гол падна в 20-ата минута, когато нападателят на домакините Йорген Ларсен отбеляза страхотен гол с пета. Малко преди почивката вратарят на гостите Андре Ферейра внимаваше и отрази чудесно изстрел на Джонатан Бамба.

След час игра Гранада изпусна две изгодни ситуации, като първо Брайън Сарагоса шутира встрани от вратата, а впоследствие изстрел на Лукас Бойе беше отразен. В 80-ата минута Яго Аспас остави Селта с човек по-малко, но отборът се мобилизира и опази крехкия си аванс в последните десет минути.

Така домакините се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са 17-и с 13 точки. Гранада остава на предпоследното 19-о място с 8.