Отборът на Левски излиза срещу кипърския АПОЕЛ (Никозия) в контрола, която ще бъде генерална репетиция за "сините“ преди началото на новото първенство.

Левски открива сезона си в efbet Лига на 15 юли на стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов“ с мач срещу друг от участниците ни в Европа – ЦСКА 1948 от 18:45 часа.

Двубоят с АПОЕЛ е от 18:00 часа в Правец, където двата отбора са на подготвителни лагери.

За избраниците на треньора Николай Костов това ще бъде четвърта проверка по време на подготовката, като "сините“ дотук имат три победи (2:1 срещу Пирин Благоевград, 2:1 срещу Етър и 3:1 срещу Марица).

Очаква се Николай Костов и щабът му да дадат днес повече игрови минути на играчите, които ще получат доверие да започнат срещу ЦСКА 1948 след седмица.

Фаворит за вратарския пост е Пламен Андреев. Пред него в отбрана се очаква да стартират Сонко Сундберг, Келиан ван дер Каап, Цунами и Жереми Петрис. Пред тях капитанът Андриан Краев. По крилата ще действат Уелтон и Марин Петков, в средата Ивелин Попов и Стефанов, а в центъра на атаката – Рикардиньо.