Олимпия Любляна победи като домакин Клаксвик с 2:0 в мач от група "А“ на Лигата на конференциите.

Домакините се докопаха до трите точки в края на мача, като резервата Давид Де Сенна Фернандеш Суалехе в 84-ата минута откри, след като се появи на терена в 76-ата минута, а в 88-ата минута друга резерва -  Мустафа Нукич, оформи крайното 2:0.

Гола за Олимпия в 24-ата минута на Руи Педро бе отменен заради засада.

Гостите завършиха мача с десет души, след като в 62-ата минута втори жълт картон получи Арни Фредериксберг.

За Олимпия това е първи успех в групата, като отборът остава на последното място.

Клаксвик регистрира втора загуба, като има точка повече от Олимпия и е на трета позиция.

В другия мач от групата се срещнаха лидерите Слован Братислава и Лил, като разделиха точката.

Лил повече в 52-ата минута чрез Анхел Гомеш, а в 80-ата Александър Чаврич възстанови равенството.

Лил запазва първото място, като има точка повече от Слован.

На 30 ноември Лил гостува на Олимпия, а Слован на Клаксвик.