Шампионът Лудогорец постигна втора победа в груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

В мач от четвъртия кръг в група "H“ на третия по сила европейски клубен турнир шампионът на България удари в Разград големият фаворит Фенербахче с 2:0, с по един гол в двете полувремена.

С успеха Лудогорец се върна с пълна сила в борбата за едно от първите две места в групата, даващи право на продължаване в следващата фаза на състезанието.

Якуб Пьотровски в 18-ата минута вкара за шампиона на България при първия точен удар към вратата на Фенербахче. Попадението изработи Антон Недялков.

Пьотровски препарира хърватския национален вратар Доминик Ливакович с мощна тупалка за 1:0.

Във втората минута на добавеното време на мача резервата Руан Секо заби вторият пирон в ковчега на Фенербахче, оформяйки крайното 2:0.

В класирането българският тим е на третото място, като е на точка от втория – Нордселанд и на три от лидера Фенербахче, за който това са първи загубени точки в групата.

В следващия кръг, на 30 ноември Лудогорец гостува на последния в класирането Спартак Търнава, а Фенербахче е гост на Нордселанд.