Третият във временното класиране на латвийското първенство Валмиера победи със 7:0 санмаринския Тре Пене в реванша на втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Първият двубой преди седмица завърши 3:0 за днешните домакини.

Максимс Тонишевс откри в третата минута след асистенция на Меиса Диоп. В шестата Джакомо Нигрети си вкара автогол, защитникът Робертс Вейпс утрои в 9-та минута, а до почивката се разписа и тунизийският халф Фраж Кайрамани в 12-та. Отново Тонишевс бе точен в 68-та минута, благодарение на подаване от Лао ГаучоАлиун Ндойе покачи на 6:0 в 73-та минута чрез пас на Емилс Бирка, а Алвис Яунземс оформи крайния резултат в третата минута от добавеното време.

В последния предварителен кръг от надпреварата Валмиера ще играе с Партизани или Атлетик Клуб Ескалдес. Албанците са с минимална преднина от 1:0 след първата среща в Андора.