Кипърският Омония (Никозия) победи като гост тима на Габала от Азербайджан с 3:2 в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Гостите стигнаха до пълния успех след точно изпълнена дузпа от украинеца Роман Безус в 82-ата минута на мача. С гола Безус оформи своя хеттрик в мача.

Габала поведе още в 4-ата минута с гол на Аюб Алах, но в добавеното време на първата част Безус, с първия си гол в мача, възстанови равенството.

В 50-ата украинецът даде преднина на Омония, но в 62-ата минута домакините възстановиха равенството след втория гол в мача за Алах.

Гостите бяха по-добрият отбор на терена, като напълно заслужено стигнаха до успеха. Те отправиха шест точни изстрела към вратата на съперника срещу пет на домакините.