Фенербахче победи като домакин Лудогорец с 3:1 в мач от третия кръг в груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

Двубоят бе от група "H“ на състезанието.

Домакините си решиха мача с голове в края на първото и началото на второто полувреме на двубоя.

В 42-ата минута белгийският нападател Миши Бачуаи откри резултата, давайки преднина за Фенербахче. С асистенция се отличи Фред.

В 52-ата минута словенският полузащитник Миха Зайц удвои аванса на Фенербахче.

Лудогорец успя да върне едно попадение в 65-ата минута, след като Родриго Бекао си вкара автогол.

До края футболистите на Лудогорец стигнаха до няколко много добри възможности за изравнителен гол, от които не успяха да се възползват.

В добавеното време на мача домакините от Фенербахче стигнаха и до трети гол, дело отново на Зайц, който оформи крайното 3:1.

Така Георги Дерменджиев направи пореден дебют начело на Лудогорец със загуба.

За първенеца на България това е втора загуба в групата от три изиграни мача, като отборът има 3 точки.

Фенербахче постигна трета победа от три мача и е убедителен лидер в групата.