Кипърският Апоел победи с минималното 2:1 като домакин сръбския Войдовина в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Гол на Лаша Двали в 65-ата минута донесе успеха за Апоел.

Преди това домакините поведоха в 32-ата минута с гол на Гиорги Квилитая, а в 56-ата минута Деян Зукич възстанови равенството.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха.

Реваншът е на 3 август.

В друг мач от тази фаза на състезанието Люцерн победи също с 2:1, но каго гост, шведският Юргорден.

Попадение на Якуб Кадак в 82-ата минута донесе пълният успех за гостите.

Отборът от Швейцария направи пълен обрат в двубоя, след като още в 5-ата минута Йеспе Лофгрен даде преднина за тима на Юргорден. Кемал Адеми в 29-ата минута изравни.

Реваншът в този двубой също е на 3 август.

Малтийският Гзира победи у дома Дюделанж от Люксембулг с 2:0. Гостите играха в последния половин час с десет душеи, след като втори жълт картон получи Якуро Ромер.

Макула в 54-ата и Закари Шери в 79-ата минута вкараха головете.