Нидерландският АЗ Алкмаар се промъкна в групите на Лигата на конференциите след изпълнение на дузпи.

В реванш от плейофа за влизане в групите на турнира, в Берген, Норвегия отборите на Бран и АЗ Алкмаар завършиха наравно 3:3. В първия мач двата тима отново не се победиха, завършвайки 1:1. В добавеното време на реванша не се стигна до нов гол, а след това при изпълнението на дузпите гостите от Алкмаар победиха с 6:5.

Датчанинът Фредерик Бьорстинг профука шестата дузпа за отбора си, докато играчите на АЗ Алкмаар бяха безгрешни.

В края на продълженията Бран остана с десет души след червен картон за Феликс Мюре.

В редовното време Майкел Лахдо в 12-ата и Свен Мейнанс, след асистенция на Лахдо, в 29-ата минута доведоха резултата до 2:0 за АЗ Алкмаар.

Фредрик Кнудсен в добавеното време на първата част върна един гол, но в 50-ата Рубен ван Бомел направи 3:1.

Йоаким Солтвед в 66-ата и Джафет Сери Ларсен в 82-ата минута бяха точни за 3:3.