Отборът на ПАОК победи като гост Абърдийн с 3:2 в мач от третия кръг в група "G“  на турнира Лига на конференциите.

Гостите от Солун стигнаха до знаменит обрат, след като до 73-ата минута изоставаха с 0:2.

Основен виновник за обрата за ПАОК бе капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов. Той бе резерва, като се появи на терена в 73-ата минута на мястото на Тайсон.

Още с първото си докосване българинът вкара за 2:1. В 84-ата минута Виериня изравни за 2:2.

В петата минута на добавеното време гостите от Солун стигнаха и до пълния обрат, след като австриецът Щефан Шваб от дузпа бе точен за 3:2.

Преди това Абърдийн поведе с 2:0, като точни бяха македонецът Боян Миовски в 50-ата и американецът Данте Полвара в 58-ата минута на мача.

ПАОК продължава с пълен актив от точки. Абърдийн регистрира втора загуба в групата.

На 9 ноември двата тима отново се изправят един срещу друг в Солун.