Отборът на Дунайска Стреда от Словакия постигна минимална победа у дома с 2:1 срещу грузинския Дила Гори в първи мач от първия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.

Головете в мача паднаха до почивката. С попадения на Матей Труса в 33-ата минута и на Амар Рамадан в 36-ата Дунайска Стреда дръпна в резултата с 2:0. Никола Ковталюк върна отбора на Дила Гори в двубоя с гол в 43-ата минута, запазвайки шансовете на тима да продължи напред след реванша.

В друг мач от тази фаза на състезанието тимовете на уелския Пенибонт и андорския Санта Колома не се победиха в Бридженд, завършвайки наравно 1:1.

Отборът от Андора поведе в 36-ата минута чрез Марио Моурело. В 66-ата минута Кристофър Венейбълс възстанови равенството.

Тимовете на люксембургския Нидерком и Лиряни от Косово също не излъчиха победител, оставяйки всичко за реванша, след като в Люксембург завършиха наравно 2:2.