Отборът на Лил победи като домакин Слован Братислава с 2:1 в мач от третия кръг в група "А“ на турнира Лига на конференциите.

Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък между лидерите в групата, като преди двубоя бяха без загубен мач.

Гостите от Братислава поведоха в 23-ата минута с гол на Александър Чаврич.

В 68-ата минута Юсуф Язъджъ възстанови равенството. Домакините направиха пълен обрат, стигайки до победата с гол на Реми Кабела в 82-ата минута.

Гостите от Братислава завършиха мача с десет души, след като в 85-ата минута от игра бе изгонен бразилеца  Лукаш Ловат.

За Лил това е втори успех в групата, като тимът е лидер в класирането. За Слован това е първа загуба.

В другия мач от групата  Клаксквик нямаше проблеми у дома срещу Олимпия Любляна и победи с 3:0.

За Клаксвик това е първи успех в групата. Олимпия регистрира трета загуба, като отборът остава без отбелязан гол от началото на груповата фаза на състезанието.