Астън Вила победи като домакин АЗ Алкмаар с 2:1 в мач от четвъртия кръг в група "Е“ на турнира Лига на конференциите.

Тимът от Бирмингам стигна до третия си успрех в групата, след обрат в резултата.

Двубоят започна страхотно за Астън Вила, като те стигнаха до гол още в 3-ата минута на Клеман Ленгле, който обаче бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

Гостите отговорита с гол в 52-ата минута на Евангелос Павлидис.

Астън Вила възстанови равенството в 61-ата минута чрез Диего Карлуш, а в 81-ата Оли Уоткинс вкара за 2:1.

В класирането Астън Вила дели първото място с Легия Варшава, като в следващия кръг, на 30 ноември двата тима се изправят един срещу друг в Бирмингам.

АЗ Алкмаар регистрира трета загуба, като е с равен актиев с третия – Зрински. Двата отбора се срещат на 30 ноември в Алкмаар.